2025 рік визначений як рік «безбар’єрного простору» та впровадження інклюзивних рішень. Щороку 2 квітня відзначають Всесвітній день поширення інформації про проблеми аутизму (World Autism Awareness Day).

Цей день покликаний звернути увагу суспільства на проблеми людей з аутизмом і важливість ранньої діагностики цього захворювання. Адже кількість дітей, які страждають аутизмом, висока і збільшується з кожним роком у всіх регіонах світу, має величезні наслідки для дітей, їхніх сімей і суспільства.

В умовах війни щороку кількість таких особливих дітей стає все більшою. Це талановиті діти, особливо чутливі до цього світу, і вони потребують уваги, допомоги і захисту.

Безбар’єрність – це не лише пандуси та доступне міське середовище. Безбар’єрність – це доступність усіх послуг, усіх можливостей для кожної людини у кожному куточку нашої країни.

Спікерами конференції виступили представники Одеської міської ради,  Державного науково-методичного центру змісту культурно-мистецької освіти, закладів культури, викладачі мистецьких шкіл та наукові працівники бібліотечних систем Одеси та Одеської області, представники громадськості.

Мета конференції – створення безбар’єрного простору в сфері культури, ознайомлення із сучасними методиками корекції розвитку та навчання дітей з розладами аутистичного спектру, обмін професійним досвідом та сприяння розвитку інклюзивних ініціатив у сфері культури та мистецтва в Одесі та Одеській області, обговорення проблем та пошук відповідей на численні запитання щодо спілкування з дітьми з особливими потребами та організація їхнього навчання.

Також у рамках конференції було проведено виставку керамічних робіт інклюзивної майстерні  БО «Важливий кожен».

За матеріалами Одеської міської ради.